Jarek Sýkora – Váš průvodce v Českém Krumlově

Jmenuji se Jaromír Sýkora, ale přátelé a kolegové mě oslovují „Jarku“. V roce 1984 jsem se narodil v Českém Krumlově. Od malička jsem byl Krumlovem a jeho historií fascinován a navíc jsem velký extrovert, který rád poznává nové lidi. Z těchto důvodů bylo povolání průvodce jasnou volbou. Nabízím PROHLÍDKY MĚSTA ČESKÝ KRUMLOV – NABÍDKA ZDE.

Má průvodcovská zkušenost začala v roce 2003, kdy jsem coby čerstvý absolvent střední školy nastoupil jako průvodce na Státní hrad a zámek v Českém Krumlově, se kterým spolupracuji jako externí průvodce dodnes. Od roku 2008 pracuji jako OSVČ, předmětem mé činnosti je „Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v cestovním ruchu“.

Profesně se celý život pohybuji v oblasti cestovního ruchu. V roce 2017 jsem úspěšně dokončil studium oboru „Management a marketing služeb v cestovním ruchu“ na Vysoké škole evropských a regionálních studií v Českých Budějovicích a stal se bakalářem.

Mou velkou zálibou jsou cizí jazyky. Hovořím plynně německy, v roce 2012 jsem složil jazykovou zkoušku „Österreichisches Sprachdiplom C1 – Oberstufe Deutsch“, která prokazuje vysokou úroveň znalosti tohoto jazyka. Německý jazyk jsem také vyučoval na několika středních a jazykových školách v Českých Budějovicích. Kromě němčiny hovořím také anglicky a švédsky. Mou velkou vášní je také cestování, navštívil jsem prozatím 23 zemí světa a chystám se do dalších.

Jsem dlouholetým členem Sdružení průvodců Český Krumlov a v roce 2013 jsem získal titul „Oficiální průvodce města Český Krumlov“, který prokazuje odbornou způsobilost, kvalitu a profesionalitu nositele. V roce 2020 jsem byl členskou základnou zvolen jednatelem Sdružení průvodců Český Krumlov. Naše profesní sdružení zastupuji navenek, prezentuji naše stanoviska a mluvím čas od času do médií. Mimo prohlídek Českého Krumlova v češtině a němčině nabízím také prohlídku Českých Budějovic, prohlídky Prahy a dalších měst v jižních Čechách.

V rámci průvodcovské činnosti jsem měl tu čest setkat se s mnoha zajímavými osobnostmi. V roce 2007 jsem zámeckými interiéry provázel jako průvodce Georga Ratzingera, bratra tehdejšího papeže, a o několik měsíců později také tehdejšího velvyslance Švýcarské konfederace v ČR, JE Jeana-Françoise Kammera. Měl jsem tu čest setkat se v roce 2019 při jedné besedě s paní Rúth Hálovou, rodačkou z Českého Krumlova a jedním z tzv. Wintonových dětí. Na podzim roku 2019 jsem jako průvodce provázel městem Český Krumlov paní Birgit Gerstorfer, ministryni hornorakouské zemské vlády pro sociální oblast a otázky dětí a mládeže.

ruth-halova
Birgit-Gerstorfer

 

Na podzim 2009 jsem ve spolupráci s německým nakladatelstvím TOP SPOT GUIDE napsal a vydal kapesního průvodce „Zámek Český Krumlov“, který pojednává o historii a současnosti českokrumlovského zámeckého areálu, druhého největšího v České republice. Tento kapesní průvodce se prodává v mnoha obchodech a infocentrech v Českém Krumlově a jihočeském regionu a zakoupit si ho můžete i Vy, třeba jako upomínku na Vaší návštěvu Krumlova.

TOP SPOT GUIDE

Moje mediální výstupy

Česká televize (25. 9. 2020)

https://ct24.ceskatelevize.cz/jihoceskykraj/3192528-konec-pruvodcu-v-ceskem-krumlove-bez-zahranicnich-turistu-nejde

Český rozhlas (12. 1. 2021)

https://budejovice.rozhlas.cz/cestovni-kancelare-kvuli-pandemii-koronaviru-krachuji-hodne-pruvodcu-je-na-uradu-8402534

Aktuálně.cz (13. 4. 2021)

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rok-s-covidem-u-beznych-cechu-bral-milovanou-praci-i-prinase/r~7f8c45f096ad11ebb9860cc47ab5f122/

Česká televize (19. 6. 2021)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/221411058260619/