O mně

Jmenuji se Jaromír Sýkora, ale přátelé a kolegové mě oslovují „Jarku“. V roce 1984 jsem se narodil v krásném historickém městě Český Krumlov. Má průvodcovská zkušenost začala v roce 2003, kdy jsem coby student nastoupil jako průvodce na Státní hrad a zámek v Českém Krumlově, se kterým spolupracuji jako externí průvodce dodnes.

Hovořím plynně německy, v roce 2013 jsem složil jazykovou zkoušku „Österreichisches Sprachdiplom C1 – Oberstufe Deutsch“. Ve stejném roce jsem získal titul „Oficiální průvodce města Český Krumov. V roce 2014 jsem založil cestovní agenturu, která se orientuje pouze na německy mluvící turisty, kteří do regionu přijíždí. Spolupracujeme s nepřeberným množstvím rakouských a německých cestovních kanceláří a agentur. Oficiální průvodce města Český Krumlov

Na podzim 2009 jsem ve spolupráci s německým nakladatelstvím TOP SPOT GUIDE vydal kapesního průvodce o areálu, historii a současnosti českokrumlovského zámeckého areálu, který se prodává na mnoha místech v Českém Krumlově i regionu.

TOP SPOT GUIDE

Pracuji také jako lektor německého jazyka na soukromé jazykové škole v Českých Budějovicích. Znalost německého jazyka mohu prokázat prestižní jazykovou zkouškou „Österreichisches Sprachdiplom Deutsch – C1 Oberstufe Deutsch“.

diplom
diplom